AUZEF 2014'e Çalıştay'la Girdi

AUZEF 2014'e Çalıştay'la Girdi

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde yürütülen kurumsallaşma ve  yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında 28-29 Aralık tarihinde "Strateji-Vizyon ve Yönetim Atölyesi" eğitimi gerçekleşti.

AUZEF'in '7'ler Konseyi' olarak bilinen yönetim kadrosunun katılımıyla gerçekleşen eğitim kapsamında 2 gün boyunca AUZEF'in SWOT analizi yapılarak geleceğe bakan yönünde stratejik adımları belirlendi.

Arama konferansı şeklinde yönetilen eğitim programında katılımcılar 4 gruba ayrılarak (TOKAMİ, DURUSU, KARDELEN, ARAF) öğrenmenin Türkiye ve dünyadaki genel durumunu, AUZEF'in bu konjektürdeki yerini ve olası geleceğinin tartıştı.

Eğitimin ilk gününde öğrenmenin AUZEF dışında kalan kısmının Sorun ve Fırsatları üzerinde yoğunlaşılırken; 2. günde bu durumun AUZEF'te nasıl fırsatlara dönüştürülebileceği üzerinde grup çalışmaları yapıldı. Eğitim sonunda 4 grubun çalışmalar birleştirilerek AUZEF Vizyon ve İlkeleri konusunda hemfikir kalındı.

2014' başlarken yeni stratejik adımlar belirlendi ve bu kapsamda AUZEF'teki tüm süreçlerin bu Vizyon, İlke ve Strateji ile yürütülmesi kararlaştırıldı.

Tengiz Ay

Okunma sayısı: 2259

Yorumlar