AUZEF, FUTURE LEARNİNG KONFERANSI’NDA

AUZEF, FUTURE LEARNİNG KONFERANSI’NDA

E-öğrenme alanında yapılan çalışmaların sunulduğu Future Learning konferansının beşincisi bu yıl İstanbul Üniversitesinin ev sahipliğinde 5-7 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), organizasyonu İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü tarafından yapılan ve tam adı "V. Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı 2014: e-Öğrenme" olan Future Learning konferansında bildirili katılımcı olarak yer aldı.

AUZEF'in de desteklediği ve yerli ve yabancı birçok akademisyenin katıldığı konferansta çeşitli konularda seminerler, çalıştaylar yapıldı ve 50'ye yakın bildiri sunuldu. AUZEF ve İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi iş birliği ile hayata geçirilen "Hasta Eğitimi" dersi projesi üzerine yapılmış olan 2 farklı çalışma, konferansta sözlü bildiri olarak sunuldu. Çalışmalar Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi bünyesinde çalışan Doç. Dr. Hülya Kaya, Yrd. Doç. Dr.Emine Şenyuva ve uzman Gönül Bodur ile birlikte AUZEF bünyesinde çalışan ve alanlarında yüksek lisans yapmakta olan Dilek Yördem Ceylan ve Behlül Gücükoğlu tarafından hazırlandı. Sunulan bildirilerin başlıkları şunlardır:

Web Tabanlı Eğitimin Sağlık Bilimleri Derslerine Entegrasyonu: Hasta Eğitimi Örneği: Bu bildirinin amacı içeriği zenginleştirilen ve HTML5 tabanlı web ortamına aktarılan Hasta Eğitimi ders sitesini anlatmaktır.

• Kullanıcı Merkezli Tasarım ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Metotlarının Web Tabanlı Öğrenmeye Adaptasyonu: Florence Nightingale Hasta Eğitimi Dersi Örneği: Bu bildirinin amacı ders sitesinin iş sürecini ve bu süreçte hangi adımları yaparak kullanıcılara ne tür testlerin yapıldığını anlatmaktır.

Haber: Behlül GÜCÜKOĞLU

Okunma sayısı: 2250

Yorumlar