AUZEF Mersin Akademik Bilişim Konferansı'na Katıldı

AUZEF Mersin Akademik Bilişim Konferansı'na Katıldı

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, (AUZEF) Mersin Üniversitesi'nin ev sahipliğini yaptığı 5-7 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Bilişim 2014 konferansına katıldı.

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla yapılan konferans, ulusal boyutta gerçekleştirildi.

Fakültemizi Mehmet Fatih Türker, İsmail Gülcü, Meryem Demir Güldal, Onur Erdal, Behlül Gücükoğlu ve Didem Demir'in temsil ettiği konferansta, yapmış olduğumuz araştırmalar ve sonuçları sunuldu. Ayrıca eğitim seminerleri, panel, tanıtım ve tartışmalara katılımcı olarak gidildi.

73 ana konuda toplanmış olan konferansa İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi aşağıdaki bildiriler ile katıldı:

• HAYAT MEMAT MESELESİ; VAROLUŞ VE MEDYA [Onur Erdal]
• UZAKTAN EĞİTİM İÇİN ÜSKAVRAMSAL FAALİYETLERLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ İNTERAKTİF DERS İÇERİĞİ UYGULAMASINA BİR ÖRNEK: ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ [Meryem Demir Güldal - Mehmet Tosun - Didem Demir - Alper Cihan]
• TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA İNTİHALİN YAPTIRIMLARI [Behlül Gücükoğlu, Zerrin Ayvaz Reis]
• İŞİTME VE KONUŞMA ENGELLİLERİN YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRMA [Zerrin Ayvaz Reis, Behlül Gücükoğlu, Burak Eskici]
• ETKİLEŞİMLİ TAHTA KULLANIMININ AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARINA YÖNELİK ÖĞRETMEN GÖRÜŞLERİ [İsmail Gülcü]
• E- ÖĞRENME MODELİYLE YABANCILARA UZAKTAN TÜRKÇE ÖĞRETİMİNDE BİLDİRİŞİM [Fatih Mehmet Türker]

Haber: Didem Demir  Eğitim Öğretim Süreci

 

Okunma sayısı: 2833

Yorumlar