AUZEF, TÜRKÇE ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

AUZEF, TÜRKÇE ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Türkçenin Dijital Ortamda Yabancı Dil Olarak Öğretimi Çalıştayı'na katıldı.

Ankara Monec Hotel'de 12 Nisan 2014 tarihinde uzaktan Türkçe öğretimi projesinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştaya Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. Kaçalin ve fakültemizi temsilen AUZEF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ekrem Demir, Okt. Fatih M. Türker, Okt. İsmail Gülcü, Uzm. Ömer Ocak, Uzm. Mehmet Tosun, Uzm. Selim Soysal ve yönetmen Onur Erdal katıldılar.

Yunus Emre Enstitüsünün 17 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi AUZEF ile ortaklaşa başlatmış olduğu Türkçenin yabancı dil olarak uzaktan öğretimi projesi devam etmektedir. Bu kapsamda çalıştaya katılan akademisyenlerin Yabancılara Uzaktan Türkçe Öğretimi Portalı'nın (YUTÖP) geliştirilmesi için pedagojik yöntem, içerik ve görsel tasarım, internet ve mobil uygulamaları, dijital ortamda kazanımların ölçme ve değerlendirilmesi konularında bilgi ve deneyimlerinden faydalanıldı.

Haber: Faruk DELİCE

Okunma sayısı: 2167

Yorumlar