AUZEF’E GÜZ DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR

AUZEF’E GÜZ DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), 2013-2014 Güz Dönemi'nde öğrencilerinden sıkça gelen soruları ve bu sorulara verilen cevapları yayımlandı.
Öğrencilerin genel olarak sorduğu sorular ve cevaplar ise şöyle:
• Bağıl Sistem - Mutlak Sistem anketi ilgili açıklama yapar mısınız?
Yapılan anket sonucunda 2013-2014 Bahar Dönemi'nde bağıl sisteme geçilmesine karar verilmiştir. Ayrıntılı bilgiyi http://auzef.istanbul.edu.tr/auzefte-bagil-sistem-donemi.html linkinde bulabilirsiniz.

• Öğrencilere yönelik duyuru ve bilgilendirmeler nasıl yapılmaktadır?
Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, bütün duyuruları ve bilgilendirmeleri öğrencilerine ÖYS sistemi, Öğrenci Otomasyon Sistemi ve SMS yoluyla ivedilikle aktarmaktadır.
Ayrıca duyurular auzef.istanbul.edu.tr, auzefhaber.istanbul.edu.tr sitelerinden, Facebook (https://www.facebook.com/acikveuzaktanegitim) ve Twitter (https://twitter.com/acikveuzaktan) hesapları üzerinden güncel olarak takip edilebilmektedir.

• Harç ücretlerinin kalkmasına karşın eğitim materyalleri ile ilgili alınan dönemlik ücret neden istenmektedir?
Materyal ücreti; Açık ve Uzaktan Eğitim hizmetlerinde öğretim üyesi tarafından hazırlanan ders notları veya telifli eserlerin öğrencilere elektronik veya internet ortamında ulaştırılması için gerekli çalışma ve ödemeleri karşılamak üzere, 2547 sayılı Kanun'un 44. Madde (e) fıkrasına göre öğrenci tarafından ödenmesi gereken ücrettir. Materyal ücreti, Üniversite Yönetim Kurulları tarafından belirlenmektedir.

• Endüstri Mühendisliği Uzaktan Eğitim Tamamlama Programı'nın ilgili fakülteye (Mühendislik Fakültesi) bağlanması mümkün müdür?
Endüstri Mühendisliği (Uzaktan Eğitim Tamamlama Programı) YÖK onayıyla Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde açılmış olup bu programın Mühendislik Fakültesine bağlanması mümkün değildir. Ayrıca Mühendislik Fakültesi bünyesinde Endüstri Mühendisliği (Uzaktan Eğitim Programı) bulunmamakla birlikte İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dikey geçiş kontenjanlarına öğrenciler ÖSYM tarafından yerleştirilmektedir.

• Sınav merkezlerinin bütün illerde yapılması ve öğrencilerin mağdur edilmemesi için gereken çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Bu konudaki çalışmalar yapılıyor mu?
Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavları, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi'nde 23 ilde gerçekleştirilmiştir. Önümüzdeki yıllarda ülke genelinde yapılması için dekanlığımızca gerekli çalışmalar yürütülmektedir.

• Öğrenci belgesi almak isteyen öğrenciler için nokta otomasyon sistemindeki öğrenci belgesi talep kısmının hazırlanarak öğrencinin istediği zaman öğrenci belgesi almasının sağlanması mümkün müdür?
Fakültemiz öğrencileri, ön büro hizmetleri kapsamında düzenlenen öğrenci belgesi, transkript vb. belge talebi ile fakültemize müracaat ettiklerinde, öğrenci otomasyon sistemi üzerinden müracaatına bakılmadan gerekli belgeler düzenlenmektedir. İstanbul dışında ikamet eden öğrencilerimiz belge taleplerini http://auzef.istanbul.edu.tr/cozum/ linkinden bildirdikleri takdirde belgeleri düzenlenmektedir.

Ayrıca öğrenciler, farklı soruların cevaplarına http://auzef.istanbul.edu.tr/sikca-sorulan-sorular.html linkinden ulaşabilirler.

Okunma sayısı: 3468

Yorumlar