AUZEF’TE KURUMSALLAŞMA EĞİTİMİ

AUZEF’TE KURUMSALLAŞMA EĞİTİMİ

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi(AUZEF)nde "Kurumsallaşma Yolu" eğitimi gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Uzman Figen Cihan rehberliğinde yürütülen eğitimde, kurum kültürünün ve kurum içi iletişimin önemi üzerinde duruldu. Kurumsallaşma yolunda çekilen sancıların paydaşlar arasındaki iletişimle kolaylıkla atlatılacağı belirtildi.

En Zayıf Halkamız Kadar Güçlüyüz

"En zayıf halkamız kadar güçlü" olduğumuz üzerinde duran Cihan, eğitim boyunca kurumların da işlevsel olarak tıpkı bir insan vücudu gibi tüm uzuvlarıyla hayati önem arz ettiğini ve bu nedenle uyum içinde çalışılması gerektiğini vurguladı. Süreç yönetimi sırasında yaşanabilecek sancıların etkileşim ve ekip uyumu sayesinde kolaylıkla atlatılabileceği belirtildi.

Kurumsallaşma yolunda yaşanabilecek sorunları çözme yollarının mizahi üslupla anlatıldığı eğitimde, oyunlaştırmalar ve rol play çalışmalarıyla verimlilik arttırılmaya çalışıldı. Katılımcılar, kurumsallaşma adına kendi görüşlerini paylaşma fırsatı bulurken kurumsal motivasyonun önemi vurgulandı.

Uyum, Memnuniyeti Beraberinde Getirir

Katılımcılar, kurum içindeki uyum ve ahengin öğrenci memnuniyeti ve kaliteli hizmet sunmak üzerindeki etkisi üzerinde fikir birliğine vardılar. Farkındalıkların kurumda ve bireyde kelebek etkisi yaratacağı, eğitimin de AUZEF'in kalite yolunda farkındalık oluşturmayı amaçladığı özellikle vurgulandı.

Hizmet İçi Eğitimler Devam Edecek

Katılımcıların son derece keyifli vakit geçirdiği eğitim programı, AUZEF Dekanı Prof. Dr. Alper Cihan'ın katılımıyla son buldu. Gerçekleşen eğitimlerin kurumsal kalitemiz açısından önemli bir basamak olduğu belirtilirken eğitim kazanımlarının genişleyen halkalarla kurumun tüm iç paydaşlarına uygulanabileceği vurgulandı. Kurumsallaşma yolunda AUZEF'te personel eğitimlerinin devam edeceği belirtildi.

Haber: Tengiz AY

Okunma sayısı: 3088

Yorumlar