İÜYÖS İÇİN 17 DİLDE AFİŞ ÇALIŞMASI

İÜYÖS İÇİN 17 DİLDE AFİŞ ÇALIŞMASI

İstanbul Üniversitesi programlarında öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencileri İstanbul Üniversitesi Yurt Dışından veya Yabancı Öğrenci Sınavı (İÜYÖS) hakkında bilgilendirmek amacıyla 17 dilde afiş çalışması yapıldı.

İÜYÖS, İstanbul Üniversitesi tarafından 24 Mayıs 2014'te İstanbul, Bern, Bakü, Aşkabat, Köln, Üsküp, Priştine, Kuala Lumpur, Saraybosna, Almatı, Tiflis, Kahire, Amman, Erbil ve Tahran'da eş zamanlı olarak yapılacak.

17 farklı dil ve lehçede -Türkçe, İngilizce, Azerice, Arnavutça, Almanca, Boşnakça, Farsça, Arapça (Ürdün), Arapça (Mısır), Arapça (Irak), Gürcüce, Kazakça, Makedonca, Rusça, Malayca, Türkmence, Soranice- hazırlanan afişler, Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle organize edilen 14 ülkedeki enstitü merkezine gönderildi. Ayrıca 167 ülkedeki Türk büyükelçiliklerine, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığına ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Konfederasyonu merkezlerine de Türkçe ve İngilizce afişler ulaştırıldı.

İÜYÖS ile ilgili detaylı bilgiye yos.istanbul.edu.tr sitesinden veya https://twitter.com/iu_yos, https://www.facebook.com/iuyos adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Haber: Ömer Ocak &Aydın Gevşek

Okunma sayısı: 2848

Yorumlar