UNİAKADEMİ Öğretmen Akademisi Sertifikaları Dağıtıldı

UNİAKADEMİ Öğretmen Akademisi Sertifikaları Dağıtıldı

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) ile İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine yönelik uygulanan hizmet içi eğitim başarı ile tamamlanarak ve eğitimi tamamlayan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine sertifikaları verildi.

UNİAKADEMİ hizmet içi eğitimi, özellikle ABD ve Avrupa üniversitelerinde yaygın olarak kullanılan; eğitimi alan kişiye bireysel takip, esnek hareket, zaman ve mekândan bağımsızlık imkânı tanıyan bir model olarak tanımlanan 'uzaktan eğitim' yöntemiyle verildi.

"Tatilde de hizmet içi eğitim yapılabilir. Uzakta olmak önemli değil!" sloganıyla başlatılan eğitimi öğretmenler, tamamen web tabanlı (online) http://uniakademi.istanbul.edu.tr/ sitesinden takip ettiler. Bu sayede de hem zamandan hem de mekândan kazanım sağlandı, tatil dönemi verimli geçirildi.

UNİAKADEMİ hizmet içi eğitim sertifika programının amacı; Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan hizmet içi eğitim faaliyetlerine destek verilmesi, faaliyetlerin kalitesinin ve verimliliğinin arttırılması, bu tür programların yaygınlaştırılarak öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu yeterliliklerin giderilmesidir.

UNİAKADEMİ programına katılım için İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü bilgi tabanı aracılığıyla İstanbul'da görevli 3600 Türk dili ve edebiyatı öğretmenine ulaşıldı. 1180 öğretmenin aktif olarak katıldığı eğitim, tamamen http://uniakademi.istanbul.edu.tr/ sitesi üzerinden online olarak yapıldı; bu sayede öğretmenlerin tatillerinden mahrum kalmamaları sağlanmıştır. Programı tamamlayan öğretmenlere başarı sertifikaları verildi.

AUZEF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ekrem DEMİR

Okunma sayısı: 2293

Yorumlar