YÖK FOTOĞRAF VE KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLİYOR

YÖK FOTOĞRAF VE KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), son yıllarda hızlı bir büyüme ve gelişim gösteren Türkiye yükseköğretim alanının uluslararasılaşması çalışmalarına katkı sağlamak ve yükseköğretim tanıtımlarında kullanılmak üzere uluslararası hedef kitleye yönelik "Dünyanın Öğrencisi Burada: Türkiye'de Öğrenci Olmak Harika" başlıklı fotoğraf ve kısa film/video yarışması düzenliyor.

YÖK'ün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, yarışmaya katılan eserlerden uygun bulunanların www.studyinturkey.gov.tr web sitesinde (Students' Experiences bölümünde: http://www.studyinturkey.gov.tr/videos) yayınlanacağı ve tanıtım etkinliklerinde kullanılacağı belirtildi.

Yarışma; fotoğraf ve kısa film/video olmak üzere iki kategoride tüm üniversitelerden bireysel ile takım başvurularına ve öğretim elemanları, lisans ve lisansüstü öğrenciler ile idari personelin katılımına açık olacak. Son başvuru tarihinin 1 Haziran 2014 olarak belirlendiği yarışmanın başvuruları, "Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Yükseköğretim Kurulu, Bilkent, Ankara" adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılabilecek.

Yarışmayı kazananlara takdim edilecek ödüller ise şöyle:

KISA FİLM/VİDEO
1. 7.500 TL
2. 5.000 TL
3. 2.500 TL

FOTOĞRAF
1. 3.000 TL
2. 2.000 TL
3. 1.000TL

Başvurular 'Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği / Yükseköğretim Kurulu / Bilkent / Ankara' adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılabilecek.

Yarışma için detaylı bilgiye "http://www.yok.gov.tr/web/guest/dunya-nin-ogrencisi-burada-turkiye-de-ogrenci-olmak-harika" adresinden ulaşabilirsiniz.

Haber: Resul DEMİR

Okunma sayısı: 3079

Yorumlar